Podwiązanie pępowinowe bliźniaka Acardiac przez fetoskopię w 19 tygodniach ciąży czesc 4

Zastosowano fioletowy szew Vicryl 3-0 ze względu na jego kolor, wytrzymałość, łatwość obsługi, stopień tarcia i giętkość. Stosowana pozaustrojowa technika wypychania węzłów była podobna do tej opisanej przez Clarke14. Przebieg pooperacyjny pacjenta był skomplikowany przez przedwczesne pęknięcie błony trzy tygodnie po zabiegu. Biorąc pod uwagę, że membrany są ponownie uszczelnione, zastanawiamy się, czy pęknięcie błon po operacyjnej fetoskopii może nie mieć tej samej historii naturalnej, co spontaniczne przedwczesne pęknięcie błon.
Przewidujemy, że w endoskopowych technikach operacyjnych macicy będą odgrywać rolę w opiece nad bliźniętami jednokosmówkowymi, niezgodnymi z anomaliami, potajemnie przerośniętymi potworniakami oraz innymi chorobami płodu i łożyska, które można leczyć chirurgicznie. Należy jednak zachować ostrożność i ostrożność, stosując najnowsze postępy w chirurgii endoskopowej z innych dziedzin i od eksperymentów na zwierzętach po chirurgię płodową u ludzi. Operacyjna fetoskopia to nowa granica w medycynie płodowej.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Jesteśmy wdzięczni naszemu sonografowi, pani Mary King, za jej wsparcie w ocenie pacjenta, dr Faisalowi Qureshi za analizę patologiczną bliźniaka i łożyska naczyniaka oraz panu Rodneyowi Bosleyowi z Cook Ob / Gyn i Pan Bart Bracy z Richard Wolf, Inc., za nieocenioną i kluczową pomoc techniczną.
Author Affiliations
Z Centrum Diagnostyki i Terapii Płodu, Program Endoskopii Płodowej, Oddział Położnictwa i Ginekologii, Szpital Hutzel, Wayne State University, Detroit (RAQ, KSP, MB, MIE, DBC, RR); Wyoming Valley Gyn Associates, Kingston, Pa. (HR); oraz Oddział Badań Perinatologii, Krajowe Instytuty Zdrowia Dziecka i Rozwoju Człowieka, Bethesda, Md. (RR).
Prośby o ponowne przesłanie do Dr. Quintero w Hutzel Hospital, 4707 St. Antoine Blvd., Detroit, MI 48201.
[więcej w: medivita ryki, sodowski katowice, edyta mandryk ]