Przyrost wagi nad Wakacjami w trzech krajach

Różne kraje świętują różne święta, ale wiele takich okresów świętowania ma jedną wspólną cechę: zwiększone spożycie ulubionych potraw. W jaki sposób święta – takie jak Święto Dziękczynienia w Stanach Zjednoczonych, Święta Bożego Narodzenia w Niemczech i Złoty Tydzień w Japonii – wpływają na przyrost masy ciała w tych krajach? Wykorzystanie bezprzewodowych wag do mierzenia wzorców masy może złagodzić niektóre z ograniczeń, jakie można zaobserwować w tradycyjnych badaniach, takich jak charakterystyka popytu, 1,2 i dostarczyć użytecznych informacji na temat przyrostu masy w okresie świątecznym.
Korzystając z danych uzyskanych z bezprzewodowych wag (WS50, Withings), zarejestrowaliśmy lub interpolowaliśmy dzienną zmianę wagi 2924 uczestników z trzech krajów i wyodrębniliśmy dane dla 12-miesięcznego okresu od sierpnia 2012 r. Do 31 lipca 2013 r. Dane zostały uzyskane od 1781 mieszkańców Stanów Zjednoczonych (średni wiek, 42,2 lat, średni wskaźnik masy ciała [BMI, waga w kilogramach podzielona przez kwadrat wysokości w metrach], 27,7), z których 34% stanowiły kobiety, a 24% otyłość (BMI ? 30,0); od 760 mieszkańców Niemiec (średni wiek, 42,9 lat, średni BMI, 26,6), z których 34% stanowiły kobiety, a 19% – otyłe; i 383 mieszkańców Japonii (średni wiek, 41,6 lat, średni BMI, 24,7), z których 26% stanowili kobiety, a 11% było otyłe. Dodatkowe szczegóły dotyczące metod znajdują się w dodatkowym dodatku, dostępnym wraz z pełnym tekstem niniejszego listu na stronie.
Dzienna waga każdej osoby została znormalizowana poprzez odjęcie początkowej masy na początku sierpnia i podzielenie przez ich średnią wagę w ciągu roku. Wynikowa krzywa zmiany masy została wygładzona w 7-dniowym oknie średniej bieżącej, po odjęciu trendu liniowego i uśredniona dla wszystkich uczestników w każdym kraju. Zastosowaliśmy dwustronny, sparowany test t-Studenta, aby ocenić, czy maksymalna waga w nie więcej niż 10 dni po rozpoczęciu wakacji różniła się od masy zmierzonej 10 dni przed świętem.
Rysunek 1. Rysunek 1. Roczny przyrost masy wakacyjnej. Odejmując roczny trend liniowy dla każdego uczestnika, wartości początkowej wagi nie znajdują się w punkcie zero.
We wszystkich trzech krajach waga uczestników wzrosła w ciągu 10 dni po dniu Bożego Narodzenia, w porównaniu z 10 dniami przed Bożym Narodzeniem (przyrost masy ciała o 0,4% w Stanach Zjednoczonych, P <0,001, 0,6% w Niemczech, P <0,001; 0,5% w Japonii, P = 0,005). Istotny przyrost wagi zaobserwowano również w czasie innych dużych świąt w każdym kraju: waga uczestników wzrosła o 0,3% w Japonii podczas Złotego Tygodnia (P <0,001), 0,2% w Niemczech w okresie Wielkanocy (P <0,001), a 0,2% w Stany Zjednoczone podczas Święta Dziękczynienia (P <0,001). Ogólnie rzecz biorąc, z minimalnej rocznej masy ciała (ryc. 1), waga wzrosła o 0,7% (0,6 kg) wśród uczestników ze Stanów Zjednoczonych i 1,0% (0,8 kg) u osób z Niemiec w okresie świąteczno-noworocznym i 0,7% (0,5 kg) u uczestników z Japonii podczas Złotego Tygodnia.
W tych trzech dobrze prosperujących krajach przyrost masy ciała ma miejsce podczas świąt państwowych. Chociaż ta próbka populacji może być bogatsza, lepiej wykształcona i bardziej zmotywowana do odchudzania niż średnia, wciąż dostarcza wgląd w praktykę. Doradzanie pacjentowi, aby miał lepszą samokontrolę nad świętami, jest jednym podejściem. 3.4 Jednak biorąc pod uwagę schematy odchudzania przedstawione na rycinie 1, lepiej byłoby doradzić pacjentom, że chociaż niedługo straci się nawet połowę wakacyjnego przyrostu masy ciała. po wakacjach połowa przyrostu masy wydaje się pozostać do miesięcy letnich lub później. Oczywiście, im mniej zyskujesz, tym mniej trzeba się martwić o próbę utracenia go.
Elina E. Helander, Ph.D.
Tampere University of Technology, Tampere, Finlandia
Brian Wansink, Ph.D.
Cornell University, Ithaca, NY

Angela Chieh, MS
Withings, Paryż, Francja
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego listu na stronie.
4 Referencje1. Roberts SB, Mayer J. Holiday przyrost masy ciała: fakt czy fikcja? Nutr Rev 2000; 58: 378-379
Crossref Web of Science Medline
2. Yanovski JA, Yanovski SZ, Sovik KN, Nguyen TT, O Neil PM, Sebring NG. Perspektywiczne badanie przyrostu masy wakacyjnej. N Engl J Med 2000; 342: 861-867
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
3. Hull HR, Radley D, Dinger MK, Fields DA. Wpływ Święta Dziękczynienia na przyrost masy ciała. Nutr J 2006; 5: 29-29
Crossref Web of Science Medline
4. Phelan S, Wing RR, Raynor HA, Dibello J, Nedeau K, Peng W. Wakacyjne zarządzanie wagą dzięki skutecznym odchudzaczom i osobom o normalnej wadze. J Consult Clin Psychol 2008; 76: 442-448
Crossref Web of Science Medline
Materiał uzupełniający
(3)
[więcej w: kardiolog dziecięcy, Stomatolog Kraków, lekarz dermatologlekarze ]
[hasła pokrewne: namiot magazynowy, chloramfenikol, dabrafenib ]
[hasła pokrewne: biseptol opinie, specjalistyka opole, żaneta płudowska ]