Zapobieganie ciąży ad

Co zaskakujące, istnieją interesujące nowe informacje, które można by przekazać na temat tych znanych tematów. Przegląd stanu implantów wewnątrzmacicznych Grimesa w Stanach Zjednoczonych sugeruje, że ta bardzo niewykorzystana metoda gwarantuje drugie spojrzenie od amerykańskich kobiet i ich pracowników służby zdrowia. Najnowszy wpis, miedź T 380A, ma doskonałe wyniki w zakresie bezpieczeństwa i skuteczność, która jest porównywalna z chirurgiczną sterylizacją; zatwierdzony czas stosowania został niedawno przedłużony do ośmiu lat przez Food and Drug Administration. Biorąc pod uwagę kontrowersyjny temat, Schlegel i Goldstein przedstawiają najbardziej wyczerpującą dyskusję, jaką można znaleźć na temat potencjalnego związku między wazektomią a rakiem prostaty. Ich wniosek jest taki, że związek przyczynowy jest mało prawdopodobny. W tym samym rozdziale opisano metody przezskórne opracowane w Chinach w celu uproszczenia wazektomii i wysiłków mających na celu opracowanie procedur, które są łatwiejsze do odwrócenia. Książka zawiera także spojrzenie na przyszłość, z kilkoma rozdziałami dotyczącymi trwających badań antykoncepcji. Najbardziej obiecujące jest stosowanie antagonizmu hormonalnego w antykoncepcji. W obszernym rozdziale Gordon i Hodgen opisują potencjalne zastosowanie analogów hormonu uwalniającego gonadotropiny do antykoncepcji zarówno u mężczyzn jak i kobiet oraz, na podstawie własnych eksperymentów na małpach, omawiają szereg potencjalnych zastosowań antyprogestynowych antyprogestyny.
Jeden z najlepszych rozdziałów książki dotyczy AIDS i antykoncepcji Andersona i Voellera. Autorzy przypominają nam, jak niewiele pracy wykonano w takich kwestiach, jak wpływ stosowania antykoncepcji na przenoszenie wirusa HIV, sposób, w jaki wirus infekuje heteroseksualnego partnera samca HIV-pozytywnego, oraz niewielki wysiłek w celu zbadania wirusa w tkankach i wydzielinach żeńskich narządów płciowych. Ograniczone dostępne informacje są jednak zgłaszane dokładnie i wyczerpująco.
Pole antykoncepcji zmienia się szybko, więc książki na ten temat mogą stracić swoją aktualność wkrótce po ukazaniu się w druku. To nie jest los tej wspaniałej pracy.
Sheldon J. Segal
Rada ds. Zaludnienia, Nowy Jork, NY 10017

[więcej w: medivita ryki, medicenter łowicz, komórki limfoidalne ]